#jELrg

Zacznijmy od tego, że mam bardzo dobrego znajomego, z którym, lekko mówiąc, nie zgadzamy się w naprawdę wielu kwestiach światopoglądowych. Jednakże zazwyczaj nam to nie przeszkadza, bo podchodzimy mimo wszystko z szacunkiem do siebie nawzajem i swoich opinii.
Na ostatnim spotkaniu dyskusja zeszła na kwestię homoseksualizmu, do której mamy również zupełnie różne podejścia.
W pewnym momencie rzuciłem, że przecież codziennie na ulicy może mijać homoseksualistów, nie mając o tym kompletnie pojęcia, bo są to ludzie tacy jak inni, tylko po prostu różniący się orientacją.
Dodałem również, że często osoby nam znajome mogą być nieheteronormatywne, tylko my sami o tym po prostu nie wiemy. Na co ów znajomy odparł, że tak nie jest w jego przypadku, bo ma niezawodny wykrywacz gejów, dzięki któremu może odsunąć od siebie takiego osobnika.

Szkoda tylko, że nie zdaje sobie sprawy, iż w jego otoczeniu znajduje się osoba będąca poza zasięgiem jego gej radaru od wielu lat, a mianowicie jestem to ja...
Herbatnik Odpowiedz

Jego wykrywacz gejów to pewnie stereotypy.

Batat

Przecież wszyscy wiedzą, że prawdziwy gejdar mają tylko ci, którzy sami są częścią LGBT. To prawda, testowana na wielu przypadkach, swój zawsze pozna swego jak to mówią XD

Daminguska

Ja jestem biseksualna, ale niestety nie posiadam żadnego radaru.

PrzezSamoH Odpowiedz

Jest szansa, że zmieni zdanie, dzięki waszej znajomości. Znam taki przypadek z bliskiego otoczenia :)

Kossakowa Odpowiedz

Wśród paczki znajomych ta sama sytuacja - każdy krytykował homoseksualizm dopóki znajomy się nie ujawnił - zmieniło to myślenie każdego z nas i w stuprocentach tolerujemy. Przede wszystkim ważne jest to co ma się w głowie a reszta jest nieważna.

Skladanyrower

"w stuprocentach tolerujemy" - ale zdajesz sobie sprawę, że tolerancja to nie akceptacja ? Znajomy musi być zadowolony, że wasze podejście do tematu się nie zmieniło, jedynie nie podejmujecie żadnych działań w jego stronę (czy to werbalnych, czy to fizycznych). " tolerancja [łac. tolerantia ‘cierpliwość’, ‘wytrwałość’],
socjol. postawa zgody na wyznawanie i głoszenie poglądów, z którymi się nie zgadzamy, oraz na praktykowanie sposobu życia, którego zdecydowanie nie aprobujemy"

Kossakowa

Skladanyrower - skoro lapiesz za słówka to odpowiadamy - AKCEPTUJEMY I TOLERUJEMY! :) Zmieniło się. Myślenie każdego z nas. Ale co może powiedzieć osoba, która nie zna? Jedynie zostają Ci domysły. Pozdrawiamy CIEPLUTKO :)

Postac Odpowiedz

Autorze, jeśli kiedyś mu powiesz o tym, to opisz tutaj reakcję. Ciekawe, czy zmieni podejście do ogółu, czy uzna Ciebie za wyjątek.

Rebellorum Odpowiedz

Przeklejone wyznanie. Było kilka miesięcy temu.

bobylon89

Wkleilem w Google kilka zdań i znalazłem linki tylko do tego wyznania. Mogło być podobne wyznanie. Wszak często homofoby myślą, że nie ma w ich kręgach żadnych gejów i twierdzą, że jednego szybko mogą zidentyfikować.

PodrapCyce

A to nie jest tak ze jak jest w poczekalni i nie wejdzie na glowna to wkoncu jest usuwane?

PotworSpodLozka

Przechodzi do archiwum, nawet jak nie przejdzie na główną, można je znaleźć

Dragomir

Homofobia to nie jest wlasciwe okreslenie na to zjawisko. Po prostu niesmaczy nas epatowanie swoja seksualnoscia. Zwolennicy onanizmu, albo milosci oralnej czy analnej nie krzycza jakie maja preferencje, bo i tak nikt nie zyczy sibie tego wiedziec a jak bedzie chcial, to zapyta. Nie chcemy tez wiedziec kto jest homosiem, niech sobie bedzie ale niech sie nie onanizuje ta swoja konspiracja i ze niby taki uciskany w spoleczenstwie. Dymaj nawet dziure w plocie jeden z drugim, albo wpychaj sobie w rozne otwory co ci sie podoba, ale nie mow mi o tym bo mi sie chce rzygac. Losy calego swiata nie kreca sie wokol twojej seksualnosci.

drrobert

Dragomir - ale Twój post jest właśnie doskonałym przykładem homofobii

sylvia28984

Drrobert, owszem - napisał to w bardzo obraźliwy i wulgarny sposób i tu wyszła jego homofobia, jednak z kontekstem jego wypowiedzi się zgadzam.

SzopNiepracz

@Dragomir w końcu ktoś dobrze to ujął.

Dragomir

Jak mi sie cos nie podoba to mam prawo to powiedziec, nie obrazajac nikogo personalnie i nie wzywajac do przemocy na jakimkolwiek tle. Takie tolerancyjne osoby powinny to uszanowac i tez tolerowac, ale widze, ze osobom o tradycyjnym swiatopogladzie knebluje sie usta w imie chorej poprawnosci. Jestescie z tych, dla ktorych stwierdzenie faktu historycznego, ze niektorzy Zydzi-czlonkowie NKWD zabijali polskich oficerow i niszczyli polskie dazenia niepodleglosciowe to ZBRODNIA NIENAWISCI. Macie swoj homo-lub bezplciowy swiat bez zadnego konkretnego zdania to sobie miejscie, ja mam swoje zdanie i nie bede nazywal szamba perfumeria.

Dragomir

Sylwia, a kogo ja obrazilem w tej wypowiedzi i gdzie te wulgaryzmy??? Nie wkladaj mi slow, ktore nie wyszly ode mnie.

szinigami Odpowiedz

Hmm jak sobie to uświadomi, to może się zrobić niemiło.

Naszybko123

To nie koniec świata.

szinigami

Koniec świata nie, ale przyjaźni, i owszem.

Niezywa Odpowiedz

Słyszałam o kobietach z wykrywaczem gejów, ale o mężczyznach hetero pierwsze słyszę.

honestly Odpowiedz

Pewnie jest jakimś kryptogejem i nie może się z tym pogodzić.

Dodaj anonimowe wyznanie