#4pZQH

Około 6 lat temu, jako uczeń zawodówki o profilu gastronomicznym, miałem praktyki na kuchni w jednym z ośrodków.
Pewnego dnia miałem pozornie proste zadanie: wydać obiadokolację dla około 40 osób.
Na tę obiadokolację było przygotowane spaghetti bolognese.
Na kuchni zostałem ja i pomoc kuchenna, gdyż kucharze, po moim zapewnieniu, że dam sobie radę, poszli szybciej do domu.

Kolacja prawie w całości wydana, gdy nagle z okienka kelnerka pyta się mnie, gdzie jest kolacja dla dwóch wegetarianek.
Jako iż nie miałem wtedy smartfona z internetem, na którym to szybko sprawdziłbym co wegetariańskiego i dobrego można przygotować na szybko na kolację, wpadłem na wspaniały pomysł.
Otóż po prostu przecedziłem cały sos przez bardzo drobne sitko, tak żeby nie było tam ani kawałka mięsa, doprawiłem pieprzem i solą i podałem z makaronem jako "Makaron z sosem pomidorowym".
W duchu modliłem się, żeby owe panie nie odgadły, że coś jest nie tak. W końcu otwiera się okienko, kelnerka na mnie patrzy i mówi:
"Panie wegetarianki kazały pochwalić kucharza, bo dobry sos zrobił".
Mojacytrynka Odpowiedz

Którzy kucharze zostawiają praktykanta samego tylko z jakąś pomocą kuchenną a sami se idą do domu wiedząc że jest zaplanowana kolacja na 40 osób?

Suomen

Też mnie to dziwi.

Lana1996

Polscy. "Myslisz ze mlody ta obiadokolacje ogarnie?"
"A ch** sie stanie jak sobie nie poradzi? Przecie nas nie wywala z roboty "

Kateee

dokładnie, polscy :))

Skye Odpowiedz

Nie wiem czy to było na tej stronie, ale na 100% już to czytałam kilka miesięcy temu

SweetKitty

To na 101% było już na anonimowych

Costamcos

Było było

nata

Było też w wersji z weselem.

Monaaaa Odpowiedz

Ja wyjaśnię może niezorientowanym: niektórzy ludzie na prawdę mają alergię na mięso, czasem silne, moja siostrzenica na wołowinę. I gdybym była w takiej sytuacji, jedząc poza domem wolałabym zamówić danie wegetariańskie i nie tłumaczyć historii choroby obcym ludziom/ nie wypytywać o dokładny skład dań. Zamówiłabym danie wegetariańskie. Dlatego nie rozumiem wszystkich jasnowidzów na tej stronie, którzy wiedzą, że obie Panie na pewno były wegetariankami z przyczyn ideologicznych.

RosaVarAttre

Kiedy coś naprawdę może ci poważnie zaszkodzić to nie ma czegoś takiego jak "wolę nie tłumaczyć i nie pytać o składy". Wiem co mówię i nie wyobrażam sobie żeby tak zaryzykować, zwłaszcza jeśli chodzi o silną, zagrażającą życiu alergię.

KryzysTworczy

Mam uczulenie na białko zwierzęce, tzw. "skazę białkową". Nie jest poważne i zagrażające życiu, ale naprawdę wolę nie mieć swędzących czerwonych plam na całym ciele, bo ktoś mi zrobi makaron bez mięsa z mięsem...

PrzezSamoH

O alergiach trzeba informować. Myślę, że kucharz wybroniłby się z sytuacji, gdyby ktoś dostał reakcji alergicznej w podobnym przypadku jak w historii. Danie może w końcu zawierać "śladowe ilości" jakiegoś produktu, skoro jest przygotowywane w tej samej kuchni i bez świadomości kucharza.

bazienka Odpowiedz

ja bedac wege mialam po takiej akcji problemy zoladkowe przez 2 dni
kurcze, jak zupanocna na wolontariacie- z gory wege, z dolu miesna

TamtaInna Odpowiedz

No super. Potem ludzie na diecie roślinnej mają strach przed zjedzeniem czegoś co nie było przygotowywane własnoręcznie bo wiecznie znajdzie się ktoś ze "wspaniałym pomysłem" mający w zadzie to co obiecywał klientowi. Do twojej wiadomości, po długim okresie bez mięsa zjedzenie go kończy się problemami z układem pokarmowym.

Przekliniak

Niestety ostatnio tego doświadczam. Po niejedzeniu mięsa przez długi okres, skosztowanie bo to jakiś koszmar dla żołądka

oxoxoxo Odpowiedz

Stara pasta

paella Odpowiedz

Zjadły? Zjadły i jeszcze pochwaliły, krzywda im się nie stała.

Etanolansodu

A gdyby były uczulone na mięsko, to może autor pisałby wyznanie zza krat. Kucharz ma podawać to co ja sobię zamówię. On nie dał im wegetariańskiego sosu, bo był gotowany razem z mięsem. Rosółu gotowanego na mięsie wegetarianie też nie jedzą.

TamtaInna

Zostały okłamane. A jeśli chodzi o zdrowie to skąd wiesz czy nic złego im się nie stało? Masz szklaną kulę?

Anda

Nienawidzę takiego podejścia. Oczywiście, że stałą im się krzywda, tyle tylko, że o tym nie wiedzą. Jeśli są wegetariankami z pobudek moralnych, to zostały podstępem skłonione do zrobienia czegoś, co jest według nich nieetyczne.

xxyyzz

Jednak został powiadomiony o tym, że panie nie jedzą mięsa, zanim wydał danie, czyli gdyby coś się im przez to stało, to byłby winny.

Etanolansodu

Tak, umniejszaj problemy innych. Dokładnie wczoraj rzygałam na przemian z zaparciami, bo dostałam parówki z mięsem, a od urodzenia nie jem mięsa. Mój organizm po prostu nie przyswoi tego od tak.

Etanolansodu

Ja jestem wegetarianinką z wyboru, jak cała moja rodzina oprócz taty. Nigdy nie dawano mi mięso, a ja nie prosiłam, dlatego nigdy go nie jadłam. Oprócz produktów, które „Mogą zawierać mięso”.

ReginaPhalangee

Owszem, został poinformowany w ostatniej chwili, ale to nie usprawiedliwia jego zachowania. Mógł przecież powiedzieć im o zaistniałej sytuacji, zapytać, co sobie życzą. Ja jako wegetarianka naprawdę wolałabym zjeść sam makaron niż mięso podane mi bez mojej wiedzy.

Serwatka31

Nie no, krzywda moralną to im się nie stała, bo to on ponosi całą moralną odpowiedzialność.
To jego powinny obwiniać, że zrobił "coś złego", one nic "złego" nie zrobiły, nawet jeśli tam było mięso.

Bardziej złe jest to, że właśnie po wielu latach nie jedzenia mięsa, nie muszą go tolerować.

Kezia

zza jakich krat nic by mu nie zrobili, skoro byl uczniem to powinnien być pod czyimś nadzorem ew. obniżyli by mu ocenę z praktyk albo ostatecznie nie zaliczyli jak by faktycznie zrobiły wielką afera z tego

paella

Gdybym była wege a tym bardziej ze wzgl.zdrowotnych to jadłabym poza domem tylko w miejscach, gdzie miałabym 100% zaufanie, że potrawa będzie wege. W każdym miejscu mogą takie akcje odstawiać

Zobacz więcej odpowiedzi (2)
Rebellorum Odpowiedz

Ostatnio jest jakiś wysyp starych lub przerobiony wyznań.

Suomen

Nie tylko ostatnio

Lysy1979 Odpowiedz

Dobre było, bo z mięsem...

paella

W punkt

Jawiem1210 Odpowiedz

Zmyslone wyznanie. Przecież ten smród z mięsa w sosie czuć od razu. Nie nabierzesz mnie, że wegetarianki tego nie poczuły, bo to czuć z kilometra zwłaszcza gdy nie je się padliny.

Zobacz więcej komentarzy (1)
Dodaj anonimowe wyznanie